آمار
مزیت ماساژ درمانی و استفاده از ماساژور
0

درمان با ماساژور یا با انواع ماساژ دستی، باعث بالا بردن گردش خون، ایجاد کشش و فشار در عضلات، کاهش استرس، تسکین اضطراب، بهبود خواب و افزایش آرامش و تمدد اعصاب در کل بدن می‌شود و مزایای دیگری نیز دارد. قسمت‌هایی از بدن که بافت‌های نرمی دارند، تحت‌تأثیر ماساژ درمانی دستی یا با استفاده از ماساژور، قرار می‌گیرند. این بخش‌ها عبارتند از ماهیچه‌ها (عضله‌ها)، تاندون‌ها، بافت‌های هم‌بند و غیره. اگر عضلات فرد، تحت فشار و کشش است و نیاز به رهایی دارد یا بافت‌های او دچار آسیب دیدگی شده‌اند، درمان با ماساژور، گزینه‌ای است که ارزش امتحان کردن را دارد. در این مطلب، چندین مورد از مزایای ماساژ درمانی بیان شده است .

1- تسکین دهنده است

زمانی که بدن تحت فشار و استرس است، سطوح خطرناکی از هورمون‌های استرس‌زا (کورتیزول) را تولید می‌کند که می‌تواند منجر به افزایش وزن، بی‌خوابی، مشکلات معده و سردرد شود. ثابت شده ‌است که ماساژ درمانی، باعث کاهش سطوح کورتیزول در بدن می‌شود. این امر باعث می‌شود که بدن وارد حالت بازیابی سلامتی شود. علاوه بر این، این نوع از درمان باعث به وجود آمدن احساس آرامش می‌شود.

2- سطح استرس را کاهش می‌دهد

 استفاده از ماساژور و ماساژ درمانی، نه تنها می‌تواند به کاهش استرس کمک کند، بلکه جلسات ماساژ منظم در یک بازه‌ زمانی طولانی مدت، می‌تواند باعث افزایش سطوح انرژی، کاهش درد بدن و انگیزه دادن به افراد در سطح جسمی و روانی شود.

3- به کاهش فشار خون کمک می‌کند

جلسات منظم ماساژ درمانی، باعث کاهش سطوح فشار خون می‌شود. در واقع، برخی از مطالعه‌های طولانی مدت نشان داده‌اند که استفاده طولانی مدت از ماساژور می‌تواند هم باعث کاهش فشار خون سیستولیک (حداکثر میزان فشار خون که فشار خون بزرگ نیز گفته می‌شود) و هم فشار خون دیاستولیک (حداقل میزان فشار خون که فشار خون کوچک نیز گفته می‌شود) شود. علاوه بر این، باعث کاهش سطوح کورتیزول در بدن می‌شود. مقدار پایین‌تر فشار خون نیز کاهش ریسک حمله‌ی قلبی، سلامت کلیه‌ها و همچنین رفع بسیاری از مسائل بهداشتی و سلامتی دیگر را به دنبال دارد.

4- باعث بالا بردن آرامش عضلانی می‌شود

ماساژ درمانی و استفاده از ماساژور، باعث هدف قرار دادن منبع درد بدن با از بین بردن عضله‌های سفت و کشیده شده، افزایش انعطاف پذیری و فراهم کردن آرامش (ریلکسیشن) برای عضله‌های تحت‌تأثیر قرار گرفته یا آسیب دیده می‌شود. استفاده از ماساژور به افزایش رسیدن مواد مغذی و اکسیژن به بافت‌های آسیب دیده کمک می کند. در نتیجه باعث افزایش انعطاف‌پذیری بدن می‌شود. همچنین، درمان با ماساژور آزادسازی اندورفین (هورمون‌های ضد درد) را در پی دارد. این هورمون، مسئول افزایش سطوح دوپامین و سروتونین در بدن است . این هورمون‌ها به روش‌های مختلفی از لحاظ جسمی و روحی به بدن کمک می‌کنند. برای مثال، باعث افزایش قابلیت التیام‌یافتن بدن و کاهش درد می‌شوند و به تسکین اعصاب کمک می‌کنند.

5- می‌تواند باعث بهبود جریان خون شود

مزایایی طولانی مدت ماساژ درمانی با ماساژور یا با استفاده از دست را نباید دست کم گرفت. چرخش خون بهبود یافته، بخشی از تاثیرات مهم این روش درمانی است که بر اثر دریافت ماساژ درمانی منظم و منسجم به وجود می‌آید. چرخش خون مناسب، باعث فراهم کردن مقداری غنی از خون برای عضله‌های آسیب دیده، سفت و کشیده شده می‌شود که برای درمان و آرامش آنها ضروری است.

ماساژ، از طریق ایجاد فشارهای ملایم بر روی بدن، باعث افزایش چرخه‌ی خون می‌شود. این نوع فشارها، باعث حرکت خون بین اندام‌های داخلی آسیب دیده می‌شود. رهاسازی این فشار، باعث جریان یافتن خون جدید در این بافت‌ها می‌شود. علاوه بر این، عمل‌های تکنیک‌های مختلف فشاری و کششی ماساژ، باعث از بین بردن اسید لاکتیک به جا مانده در بافت‌های عضله‌ای می‌شود. در نتیجه، باعث بهبود چرخش مایع لنفاوی در اندام می‌شود و مواد اضافی و زائد را از عضوها و عضله‌ها بیرون می‌برد. در نهایت، کاهش سطوح فشار خون و عملکرد بهتر بدن رخ می‌دهد.

6- حالت بدن را بهبود می‌دهد

 بسیاری از افراد دردهای کمر، گردن و عضلات را در بدن تجربه می‌کنند و این دردها منابع مختلفی دارند. یکی از دلایل اصلی این دردها، حالت و شکل بدنی نامناسب است. در حقیقت، کمر درد مزمن، که یکی از دلایل اصلی عدم توانایی شغلی محسوب می‌شود، معمولاً نتیجه حالت بدنی نامناسب در زمان ایستادن یا نشستن است. علاوه بر این، اضافه وزن، حالت بدنی بد و حرکت‌های تکراری (به صورت بیش از حد) و مفرط نیز می‌تواند باعث کشیده شدن کمر شده و مشکلات دیگری نیز به وجود بیاورند. در نتیجه، این کشش اغلب اوقات می‌تواند باعث انقباض عضلانی، درد، کشش عضلات در لگن و ران، عضلات باسن، کمر، گردن و پاها شود.

درمان با ماساژور و استفاده از تکنیک‌های مختلف ماساژ، می‌تواند به بدن کمک کند تا به حالت مناسب بازگردد. در واقع، بهبود حالت بدن یک فرد، می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌ها و جنبه‌های ماساژ درمانی باشد. استفاده از ماساژور باعث می‌شود که بدن، به حالت طبیعی و اصلی خود بازگردد. مفصل‌ها نیز، آزادی، انعطاف‌پذیری و محدوده‌ حرکتی بیشتری به دست می‌آورند و نقاط تحت فشار، آزاد می‌شوند. در نتیجه، بدن می‌تواند خودش را در حالتی طبیعی و سالم قرار دهد. به طور خلاصه، ماساژ درمانی، به اصلاح حالات بدن و حرکات آن کمک می‌کند.

7- به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند

این یک حقیقت اثبات شده‌ است که افرادی که سطوح بالایی از استرس را تجربه می‌کنند، بیشتر در مقابل بیماری‌ها، آسیب‌پذیر هستند. وقتی که استرس با کمبود خواب و تغذیه‌ی ضعیف ترکیب می‌شود، سیستم ایمنی بدن را هدف قرار می‌دهد. در این شرایط، قابلیت این سیستم برای دفاع در مقابل عفونت‌ها، عوامل بیماری‌زا و باکتری‌ها، شدیداً کاهش می‌یابد. شاید این سؤال برای برخی از افراد پیش آمده باشد که: استفاده از ماساژور و ماساژدرمانی چه کمکی به سیستم دفاعی بدن می‌کند؟ تحقیقات نشان داد‌ه‌اند که ماساژور، نه تنها می‌تواند به کاهش مقدار استرس کمک کند، بلکه می‌تواند باعث افزایش ظرفیت تحمل سم در سیستم ایمنی بدن شود و قابلیت تغذیه مناسب سلول‌ها را بالا ببرند. علاوه بر این، استفاده از ماساژور می‌تواند یک مکمل عالی برای یک برنامه‌ی ورزشی باشد. همانطور که ورزش می‌تواند به افزایش سلامت بدن کمک کند، ماساژ درمانی و استفاده از ماساژور هم می‌تواند باعث افزایش قدرت و مقاومت سیستم ایمنی بدن شود.

جهت خرید انواع ماساژور تفنگی و ماساژور کلینیکی ترایو 717 کلیک بکنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X