آمار
درمارولر چیست
0

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های بسیار متنوعی برای درمان مشکلات پوستی به وجود آمده است؛ اما تعداد کمی از درمان‌ها در دنیای مراقبت از پوست، به دلیل ارائه مزایای بی‌شماری همچون از بین بردن لکه پوستی، آکنه، چین و چروک و … به اندازه میکرونیدلینگ (درمارولینگ) مورد استقبال و تحسین قرار می‌گیرند.

درمارولینگ چیست و چه عملکردی دارد؟

درمارولینگ یا میکرونیدلینگ، نوعی درمان پوستی است که برای متوقف کردن آکنه‌‌‌‌ها، درمان لک‌ها و دیگر مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، با استفاده از سوزن‌های تیز و کوچکی، سوراخ‌های کنترل شده‌ای روی پوست ایجاد می‌شود، و زخم‌های سطحی را ایجاد می‌کنند. این زخم‌ها باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌شوند و روند درمان مشکلات پوستی را سرعت می‌بخشند. به همین خاطر است که درمارولینگ را روش القای کلاژن نیز می‌نامند.

برای یافتن خاستگاه میکرونیدلینگ باید به شرق آسیا و روش شگفت انگیز طب سوزنی نگاهی دوباره کرد؛ جالب است بدانید که اولین مستندات این روش درمانی، متعلق  به حدود 100 سال قبل از میلاد است. هدف اولیه طب سوزنی، به جریان انداختن انرژی حیات و ارتقای فرایند درمانی بدن با عملکرد طبیعی خود آن است. این دقیقا همان کاری است که امروزه با استفاده از میکرونیدلینگ انجام می‌شود.

درمارولر چیست؟

درمارولر نوعی ابزار خانگی میکرونیدلینگ یا همان درمارولینگ است. درمارولرها غلطک‌های متحرکی هستند که سوزن‌های نوک تیز کوچکی با اندازه‌های متغیر، روی آنها قرار گرفته است. این سوزن‌ها با حرکت غلطک بر روی پوست، سوراخ‌های کوچکی را به صورت هدفمند روی سطح پوست ایجاد می‌کنند و با روش القای کلاژنی، باعث بهبود مشکلات پوستی می‌شوند.

درمارولر برای پوستتان چکار می‌کند؟

قدرت این غلتک‌های کوچک را نباید دست کم گرفت! درمارولرها اگرچه ظاهر و کاربری ساده‌ای دارند، اما می‌توانند کارهای بزرگی برای درمان مشکلات پوستی شما انجام دهند. این ابزار با روشی کم تهاجم، باعث تحریک تولید کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید در پوست می‌شود.
درنتیجه پوست در دراز مدت بهبود می‌یابد و صاف و صاف‌تر می‌شود. علاوه بر این، درمارولرها با ایجاد منافذ کوچک بر سطح پوست، باعث نفوذ عمقی سرم‌های پوستی و مواد تقویتی می‌شوند. بنابراین استفاده از مواد تقویتی فعال مثل سرم‌های ویتامینه و تقویت کننده پوست همزمان با انجام درمارولینگ، باعث افزایش اثر این مواد می‌شود.

طریقه استفاده از درمارولر

استفاده از درمارولر برای میکرونیدلینگ پوست و مقابله با مشکلات پوستی کار سختی نیست و با رعایت برخی نکات، به راحتی می‌توانید این کار را در خانه انجام دهید:

بهداشت فردی را رعایت کنید

قبل از هر کاری لازم است این نکته را در نظر بگیرید که درمارولر، وسیله‌ای کاملا شخصی است و مستقیما با پوست شما در ارتباط است. بنابراین توصیه می‌شود درمارولر خود را با کسی به اشتراک نگذارید و از درمارولر دیگران نیز استفاده نکنید. این کار ممکن است با انتقال میکروارگانیسم‌ها، تهدید جدی برای سلامت پوستتان به حساب بیاید.

درمارولر را ضدعفونی کنید

نخستین گام استفاده از درمارولر، ضد عفونی کردن آن است. این کار باعث از بین رفتن میکروارگانیسم‌ها و آلودگی‌های احتمالی درمارولر می‌شود. برای این کار ظرف تمیزی را انتخاب کنید و آن را با الکل 70 درصد پر کنید. سپس درمارولر خود را درون ظرف الکل قرار دهید و اجازه دهید 20 دقیقه در الکل بماند. در آخر درمارولر را از ظرف الکل خارج کنید و چند دقیقه صبر کنید تا درمارولر در هوای آزاد کاملا خشک شود.

تمیزی پوست پیش از شروع کار 

قبل از استفاده درمارولر، باید از تمیز بودن پوستتان اطمینان حاصل کنید. برای این کار، ابتدا پوستتان را با شوینده ملایمی بشویید. سپس پد آرایشی تمیزی را  به الکل آغشته نمایید و آن را به تمام قسمت‌های پوستتان بمالید این کار با از بین بردن باکتری‌ها و آلودگی‌های محیطی، باعث ضدعفونی شدن کامل پوستتان می‌شود.

سطح پوست را لغزنده کنید

برای درمارولینگ، سطح پوست باید لغزنده باشد تا درمارولر بتواند به راحتی روی پوست حرکت کند:

اگر پوست خشک و حساسی دارید، بعد از تمیز کردن پوستتان، ابتدا از مرطوب کننده استفاده کنید. سپس یک لایه آبرسان به پوستتان بزنید. این کار، سطح پوست را برای درمارولینگ آماده می‌کند.

برای  پوست چرب و مستعد آکنه، توصیه می‌شود بعد از پاک کردن سطح پوست، از یک لایه آبرسان، برای لغزنده شدن سطح پوست استفاده شود.

تغذیه پوست، مهم ترین بخش درمارولینگ

بهترین و موثرترین زمان ممکن برای تغذیه پوست، موقع استفاده از درمارولر است. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، سوراخ‌هایی که به وسیله سوزن‌های درمارولر روی سطح پوست ایجاد می‌شود، می‌تواند نفوذ مواد را به لایه‌های عمقی پوست افزایش دهد و باعث تاثیر گذاری هرچه بیشتر مواد مغذی شود. برای این کار می‌توانید با توجه به هدفتان از درمارولینگ، سرم‌های پوستی مختلف را انتخاب کنید:

سرم هیالورونیک اسید: جوان‌سازی و تحریک کلاژن سازی پوست/ آبرسانی عمیق پوست

سرم ویتامین C: تغذیه پوست/ جلوگیری از واکنش‌های اکسیدانت/ ممانعت از پیری پوست

سرم نیاسینامید: کوچک کردن منافذ پوستی/ رفع التهاب و قرمزی پوست

سرم آزلئین: جلوگیری از ایجاد آکنه/ رفع التهاب/ التیام حساسیت پوستی

پوستتان را برای درمارولینگ آماده کنید

قبل از استفاده درمارولر برای میکرونیدلینگ پوست، توصیه می‌شود چند بار درمارولر را روی پوستتان حرکت دهید تا میزان درد آن را بسنجید. درمارولینگ پوست معمولا درد زیادی ندارد و قابل  تحمل است. اما اگر احساس کردید که نمی‌توانید درد آن را تحمل کنید، از اسپری یا پماد بی‌حس کننده روی پوستتان استفاده کنید. برای این کار 20 دقیقه قبل از اینکه درمارولینگ را شروع کنید، بی‌حس کننده را روی سطح پوستتان بمالید.

سپس پوست ناحیه مورد نظر را به صورت فرضی به چند قسمت تقسیم کنید. برای مثال اگر قصد میکرونیدلینگ کردن صورتتان را دارید، صورت را به 4 ناحیه پیشانی، چانه و دو گونه خود تقسیم کنید و به ترتیب درمارولر را برای نواحی مختلف استفاده کنید.

جهت حرکت و شیوه استفاده 

مرحله اصلی، انجام دادن درمارولینگ بعد از آمادگی کامل پوست و طی کردن مراحل قبلی است. برای این کار درمارولر را با فشار ملایم روی پوستتان حرکت دهید. حرکت درمارولر در هر ناحیه از پوست، باید در 4 جهت مختلف انجام شود و هر مرحله را باید 4 تا 5 بار تکرار کنید:

حرکت افقی، از چپ به راست  یا برعکس

حرکت از بالا به پایین و به صورت عمودی

حرکت به صورت مورب از سمت چپ

حرکت به صورت مورب از راست

هنگام استفاده از درمارولر، باید فشار مناسبی را به آن وارد کنید تا تمام سوزن‌ها به پوستتان نفوذ کنند. اما باید دقت داشته باشید که این امر به معنی افزایش فشار نیست. برای کنترل فشار وارد شده بر درمارولر، باید انگشت اشاره را در قسمت بالای غلتک قرار دهید. این کار فشار متناسبی را به پوستتان وارد می‌کند و علاوه بر تاثیر بیشتر، باعث جلوگیری از آسیب پوستی می‌شود.

نکات مهم برای استفاده از درمارولینگ

اگر احساس کردید فشار زیادی هنگام درمارولینگ به پوستتان وارد می‌شود، می‌توانید 1 تا 2 دقیقه بین مراحل صبر کنید و دوباره کار را شروع نمایید.

دقت کنید که هنگام استفاده از درمارولر، آن را بیش از حد روی پوستتان فشار ندهید. فشار بیشتر این وسیله بر سطح پوست، نه تنها تاثیر بیشتری ندارد، بلکه ممکن است باعث آسیب پوستی نیز بشود.

بعد از اتمام درمارولینگ، پوست معمولا دچار التهاب و قرمزی می‌شود که امری کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. تنها بعد از گذشت چند ساعت، التهابات به تدریج کاهش می‌یابند و پوست به حالت اولیه خود بازمی‌گرد.

کاربردهای درمانی درمارولر را بشناسید

درمارولر، آکنه‌ها را ریشه کن می‌کند

پوست ما به صورت روزانه، در معرض انواع آلودگی‌ها قرار می‌گیرد و این امر باعث افزایش تولید چربی و سبوم در منافذ پوستی می‌شود. سبوم اضافی می‌توانند به صورت جوش‌های ملتهب و زیر پوستی یا جوش‌های سرسیاه ظاهر شوند. یکی از راهکارهای بسیار موثر برای از بین بردن سبوم اضافی و جلوگیری از ایجاد این نوع آکنه‌ها، استفاده از درمارولر است.

درمارولر با عملکرد ویژه خود، بازسازی پوست را تحریک می‌کند و جریان تولید سبوم را در منافذ پوستی کاهش می‌دهد. این امر باعث بسته شدن منافذ می‌شود و به تدریج پوستتان را از انواع آکنه‌ها پاکسازی خواهد شد. با این حال، رعایت این نکته بسیار مهم است که درمارولر را هرگز روی جوش‌های ملتهب و فعال حرکت ندهید. این کار باعث تحریک پوست و تاخیر در بهبود آن می‌شود.

 سوزن مناسب درمارولر برای کنترل آکنه‌ها 

سوزن‌های 0.25 میلیمتری، بهترین گزینه ممکن برای درمان آکنه‌های پوست صورت هستند.

سرم پوستی تاثیرگذار برای درمان آکنه‌ها با درمارولر 

استفاده از سرم‌های نیاسینآمید و آزلئین به دلیل خاصیت ضد جوش و ضد التهاب، گزینه‌ها مناسبی برای درمان آکنه‌ها هستند.

هر چند وقت یکبار می‌توان از درمارولر برای درمان آکنه‌ها استفاده کرد؟

استفاده از درمارولر برای درمان آکنه، هر 4 تا 5 روز یکبار توصیه می‌شود. البته اگر به صورت منظم و هفتگی ( برای مثل دوبار در هفته و در روزهای مشخص) این کار را انجام دهید، تاثیر سریعتر و بیشتری دریافت می‌کنید.

تاثیر درمارولر بر چین و چروک و جلوگیری از پیری پوست 

ظاهر شدن چین و چروک‌ و خطوط ریز بر سطح پوست، معمولا نتیجه کاهش محتوای کلاژن و الاستین پوستی است. همان طور که میدانید، توانایی بدن برای کلاژن سازی، بعد از گذر از دهه بیست سالگی کاهش می‌یابد .اینجاست که استفاده از درمارولر می‌تواند به درمان این چین و چروک‌ها به روش القای کلاژن کمک کند. بنابراین اگر از اواسط دهه بیست سالگی استفاده منظم از درمارولر را شروع کنید، می‌توانید از ایجاد چین و چروک‌های سطحی در همان مراحل اولیه جلوگیری نمایید.

سوزن درمارولر مناسب برای از بین بردن چین و چروک پوستی 

بسته به عمق چین و چروک‌های پوستی‌تان، می‌توانید از درمارولر هایی با طول سوزن 0.25 تا 0.5 استفاده کنید.

 سرم پوست برای درمان چین چروک‌ها با درمارولر 

سرم‌های ویتامین C، با خاصیت آنتی اکسیدان خود، مانع از فعالیت رادیکال‌های آزاد پوستی می‌شوند و از پیری پوست جلوگیری می‌کنند. از طرفی با تامین ویتامین مورد نیاز پوست، سلولهای پوستی را کاملا تغذیه می‌کنند و می‌توانند گزینه مناسبی برای درمان چین و چروک‌های پوستی با درمارولر باشند.

از طرفی سرم‌های هیالورونیک اسید، تولید بافت کلاژن و الاستین را تحریک می‌کنند. بنابراین علاوه بر جلوگیری در ایجاد چین و چروک‌های پوستی، می‌تواند در از بین بردن خطوط ریز و سطحی پوست موثر باشد.

با تمام این تفاسیر، توصیه می‌شود به صورت دوره‌ای، از هر دو این سرم‌ها برای درمان چین و چروک‌های پوستی خود حین درمارولینگ استفاده نمایید.

دوره زمانی مناسب برای استفاده

می‌توانید هر 2 تا 4 روز، از درمارولینگ برای درمان چین و چروک‌ها استفاده کنید.

درمان ترک‌های پوستی با درمارولینگ

ترک‌های پوستی عارضه‌ای هستند که اکثر ما در طول زندگی با آنها مواجه می‌شویم. افزایش و کاهش وزن، زایمان، فشارهای جسمی و برخی فعالیت‌های ورزشی می‌توانند زمینه ساز بروز ترک‌های پوستی باشند.


به کار بردن درمارولینگ برای درمان ترک‌های پوستی، باعث تحریک تولید فاکتورهای رشد طبیعی توسط سلول‌های بدن می‌شود و گردش خون و قدرت تکثیر سلول‌ها را بهبود می‌بخشد. همچنین تحقیقات پژوهشی انجام شده نشان می‌دهد که حرکت درمارولر بر سطح پوست و سوراخ‌های ریزی که ایجاد می‌کند، باعث تشکیل مویرگ‌های جدیدی می‌شود و در از بین بردن ترک‌های پوستی عملکرد شگفت انگیزی را ارائه می‌دهد. به این ترتیب، درمارولر خاصیت ارتجاعی و استحکام بافت همبند را افزایش می‌دهد و موجب محو شدن تدریجی ترک‌های پوستی می‌شود.

شماره سوزن مناسب برای درمان تک‌های پوستی 

بسته به ناحیه‌ مورد نظر، ضخامت و حساسیت پوست، درمارولر هایی با سوزن 0.5 تا 0.75 گزینه مناسبی هستند.

سرم پوستی مناسب برای درمان ترک‌های پوست 

استفاده از سرم هیالورونیک اسید هنگام استفاده از درمارولر برای درمان ترک‌های پوستی، گزینه بسیار مناسبی است. هیالورونیک اسید از طریق سوراخ‌هایی که درمارولر روی پوست ایجاد می‌کند، می‌تواند به لایه‌های عمقی پوست نفوذ کند و تولید کلاژن و الاستین پوستی را تحریک نماید.

چند وقت یکبار ؟

بسته به طول سوزن انتخابی، استفاده از درمارولر هر 3 تا 5 هفته یکبار برای درمان ترک‌های پوستی توصیه می‌شود.

با استفاده از درمارولر، از شر سلولیت خلاص شوید

سلولیت که اکثرا با اصطلاح پوست پرتقالی هم شناخته می‌شود، عارضه پوستی بسیار شایعی است. سلولیت معمولا به دلیل ضعیف شدن بافت همبند ایجد می‌شود؛ هنگامی که سلول‌های چربی در پایین‌ترین لایه پوست متورم می‌شوند، نمی‌توانند توسط رشته‌های کلاژنی بافت همبند مهار شوند. این امر باعث ایجاد فرورفتگی و ظاهر پوست پرتقالی در سطح پوست می‌شود.

اما با استفاده از درمارولر، می‌توان باعث کاهش علائم این عارضه شد. درمارولر با ایجاد سوراخ‌های ریز و سطحی روی پوست دچار سلولیت، باعث تولید لایه جدیدی از کلاژن و الاستین می‌شود و بافت همبند را برای مهار چربی‌ها تقویت می‌کند.

با توجه به میزان حساسیت نواحی مورد نظر و ضخامت پوستتان، می‌توانید از درمارولر هایی با اندازه سوزن 0.5 تا 0.75 استفاده کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X